ŠK VAZKA Bratislava

Novinky

26.05: Majstrovstvá SR v šprinte sa konali v Trnave a naši si priniesli 2 medaile.

2. miesto - W50- Barbora Šmelíková
3. miesto - M50- Peter Mlynárik
Miro Lago v M35 skončil na 4. mieste a Rosťo Navrátil v M50 na 5. mieste

V nedeľu na "Pohári oslobodenia mesta Pezinok" sa konali preteky vo Viničnom a
na 3.mieste skončil Rosťo Navrátil.
Blahoželáme!
EvaK


05.05: Výsledky v prvých troch kolách Českého pohára MTBO v Hradci Králové :
v sobotu-masový štart
Stanka Ančicová skončila na 2. mieste a krátkej trati na 6. mieste
Matej Muller na 13. mieste
v nedeľu na dlhej trati Stanka skončila na 7. mieste.

Úspešná bola aj
Natalka Tyszová z Košíc, získala 3. 4. a 6. miesto
Počasie pretekárom neprialo, podmienky boli ťažké.

Blahoželáme!
EvaK


28.04: Matejkovi Mullerovi a v Maďarsku darí!
Tento víkend v Maďarskom pohári získal dve 1. miesta /šprint a long/,
s Petrom Mlynárikom skončili v štafete na 3. mieste a Peter v šprinte na 2. mieste /M50/.
Úspešná dvojčlenná výprava !!!

Blahoželáme, o týždeň v Hradci Králové začína kolotoč Českého pohára v MTBO, kam sa chystá podstatne početnejšia výprava.
EvaK


09.04: Cez víkend v Maďarsku pri Balatone sa konali preteky v MTBO - Maďarský a Rakúsky pohár a WRE za účasti kvalitných pretekárov.
Z nášho klubu pretekal len Matej Muller a dosiahol výborné výsledky na tratiach.
middle - 2.miesto
long - 3. miesto
Viacej výsledkov nájdete na www.mtbo.sk

Blahoželáme!
EvaK


17.02: Zabudla som na úspech Štefana Šurgana, ktorý na dlhej trati v sobotu získal v kategórii M21- 2. miesto.

Takže spolu za celý víkend ŠK VAZKA získala 5 strieborných medailí
Blahoželáme !!!


17.02: A máme dve tretie miesta.

Štafeta žien /Ančicová, Navrátilová/ a štafeta mužov /Muller, Šurgan, Navrátil/
Blahoželáme!
EvaK


17.02: Na Majstrovstvách Slovenska v lyžiarskom orientačnom behu sa na Skalke darilo
aj vazkárom, tu sú výsledky jednotlivcov:

2. miesto Stanka Ančicová W21-
2. miesto Adéla Navrátilová W17-
7. miesto Matej Muller M21-
8. miesto veterán Rosťo Navrátil v M21-

Blahoželáme, dnes máme "v ohni" 2 štafety.
EvaK


20.11: V Kučišdorfskej doline v pretekoch Západnreej oblasti "zahviezdila " Barbora Šmelíková
2. miestom v kategórii W40-

v nedeľu naše štafety v kategórii MWM 19- skončili na:
2. VBA 1 Lago Miroslav, Skrúcaná Simone, Müller Matej 57:47 + 04:04
4. VBA 3 Navrátil Rostislav, Šmelíková Barbora, Kováč Milan 01:0 4:48 + 11:05

Blahoželáme, boli to posledné preteky v Západnej oblasti, pretože Mikulášske organizujeme my.
EvaK


14.11: Prípravy na Mikulášske preteky 2018 (asi 15. ročník - kto to spočíta?) sú v plnom prúde.
Mapu nám "posunul " ŠK Sandberg, mapár Mlynko chystá jej "revitalizáciu", trate a tradičnú "MLYNKOVINU".

Medaile už máme, do balíčkov sa postupne "hromadí náplň", určite budú jablká a cibuľa, máme staronových sponzorov na sladkosti, chýba nám ešte uhlie a ....

Centrum nám prepožičala pani riaditeľka Daneková (ZŠ Odborárov). Propozície sme uverejnili a o chvíľu náš predseda otvorí prihláškový systém pre neregistrovaných a verejnosť, zverejníme aj pokyny.

Tešíme sa na vás !!!


14.11: Tento víkend v Pezinku a v BA sú predposledné kolá Západnej oblasti v orientačnom behu.
V sobotu jednotlivci, v nedeľu štafety.
Náš klub postaví kombinované štafety z "mlaďasov" i "dospelákov".
Držíme im palce.
EvaK


24.10: 20.10. bol schválený "Kalendář pre ČP MTBO 2019"

Termín Poradadel Závod Místo
4.- 5. 5. XHK Middle (mass start) + Zkrácená trať + Long Stříbrňák
18. - 19.5.
1. -2.6. VRL Middle + Long Ves Sv. Kateřiny
22. - 23. 6. AUT Middle + Long Zwettl
4.-8.7. VPM Middle + Long + Sprint Plzeň
24. - 25.8. HUN Middle + Long Balaton
7. - 8.9. SKL+ DKL MČR Sprint + MČR štafety + Middle Stochov
14. - 15..9. SJC MCR Middle + MCR Long Lužany
28. - 29. 9. EKP Middle + Long Bavorov - Vodňany
12. - 13.10. TBM Sprint + Middle + Družstva Zvůle

EvaK


22.10: Ešte mám zopár informácií o bežeckých výkonoch našich členov.

Na Medzinárodnom maratóne v Košiciach bežala Ľudmila Grauzelová - dlhú trať
Devínsku kobylu /klasickú/ v sobotu si zabehol Peter Mlynárik a
Dračí kros /v nedeľu/ bežal Miki Šabo.
Klobúk dole pred ich výkonmi!
EvaK,



Eva Králová
1. miesto na klasickej trati
1. miesto na dlhej trati
!!!
Majstrovstvá sveta veteránov v MTBO, Maďarsko 2018
1. miesto na klasickej trati
Majstrovstvá sveta veteránov v MTBO, Maďarsko 2012
2. miesto na dlhej trati
Majstrovstvá sveta veteránov v MTBO, Švédsko 2011


Stanka Ančicová (Fajtová)
6. miesto na dlhej trati
Majstrovstvá sveta v MTBO
Portugalsko 2016



Matej Müller
6. miesto na klasickej trati (juniori)
Majstrovstvá sveta v MTBO
Portugalsko 2016

3. miesto v M-17
Európsky pohár dorastu,
Poľsko 2013



Andrej Čully
2. miesto na klasickej trati (juniori)
Majstrovstvá sveta v MTBO
Česká rep. 2015



Danda Trnovcová, Natália Tyszová, Stanka Ančicová (Fajtová)
3. miesto v štafetách
Majstrovstvá Európy v MTBO,
Poľsko 2013



Danda Trnovcová, Hanka Garde (Bajtošová), Stanka Ančicová (Fajtová)
3. miesto v štafetách
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Maďarsko 2012

3. miesto v štafetách
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Taliansko 2011



Hanka Garde (Bajtošová)

5. miesto v šprinte
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Taliansko 2011


1. miesto v šprinte!!!
3. miesto na dlhej trati
4. miesto na strednej trati
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Izrael 2009


1. miesto v šprinte!!!
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Poľsko 2008


2. miesto na strednej trati
3. miesto v šprinte
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Česká rep. 2007


2. miesto na strednej trati
Majstrovstvá sveta v MTBO,
Fínsko 2006